Бугун ИИВнинг Жазони ижро этиш депаратменти марказий аппарати ходимлари учун Маънавият ва маърифат дарсида Коррупцияга қарши курашиш агентлиги масъул ходими "Коррупцияга қарши курашиш — тараққиёт кафолати" мавзусидаги маъруза билан иштирок этди.
Маърузачи томонидан коррупцияга қарши курашишнинг халқаро ҳуқуқий асослари, миллий қонунчилик ҳужжатлари, Агентлик томонидан коррупциянинг олдини олиш ва унга қарши курашиш самарадорлигини ошириш мақсадида олиб борилаётган превентив чора-тадбирлар тўғрисида батафсил маълумот берилди.
Хусусан, маъмурий ислоҳотлар жараёнида вазирлик ва идораларда ташкил этилган коррупцияга қарши ички назорат тузилмалари фаолияти, давлат органлари ва ташкилотларининг коррупцияга қарши курашиш самарадорлигини рейтинг баҳолаш ишлари, коррупциявий хавф-хатарларни аниқлаш, баҳолаш ва олдини олиш, манфаатлар тўқнашувини бошқариш бўйича ташкил этилаётган ишлар хусусида сўз юритилди.
Шунингдек, давлат фуқаролик хизматчиси томонидан хизмат сафарлари, халқаро ва бошқа расмий тадбирлар муносабати билан олиниши мумкин бўлган совға қиймати, шунингдек, уни тасарруф этиш тартиби юзасидан тақдим этилган маълумотлар ҳам иштирокчилар учун муҳим ва фойдали бўлди.

The Department for the Execution of Punishment under the Ministry of Internal Affairs has hosted the anti-corruption awareness lesson, during which the Anti-Corruption Agency officer made speech on the topic ‘Fighting corruption is the key to development.’
The employees of the Central Office of the Department were provided with detailed information on the international legal framework for combating corruption, national legislation, preventive measures taken by the Agency to prevent and increase the effectiveness of the fight against corruption.
In particular, during the event, the participants discussed the work carried out in such areas as the organization of activities for internal anti-corruption control in ministries and departments, rating assessment of the effectiveness of the fight against corruption in government agencies and organizations, detection, assessment and prevention of corruption risks, and managing conflicts of interest.
In addition, the Agency officer provided important and useful information about the cost of a gift that a civil servant can receive during business trips, international and other official events, as well as disposal of gift.