Диссертация ҳимояси жараёнларида очиқлик ва шаффофликни таъминлаётган илмий кенгашлар фаолияти эътироф этилмоқда
Президент Фармони ижроси доирасида илмий даражалар олиш учун ўтказиладиган диссертация ҳимояси жараёнларини Интернет тармоғи орқали жонли эфирга узатишда очиқлик ва шаффофлик тамойилларига қатъий амал қилаётган илмий кенгашлар Коррупцияга қарши курашиш агентлиги томонидан алоҳида эътироф этилмоқда.
Хусусан, Тошкент давлат тиббиёт университети ҳузуридаги илмий кенгашлар диссертация ҳимояларини трансляция қилишда нафақат сон кўрсаткичларига, балки жараёнларнинг жамоатчилик учун қулай ва сифатли тарзда тақдим этилишига ҳам алоҳида эътибор қаратмоқда.
Мазкур фаолиятни очиқлик ва шаффофлик тамойиллари асосида самарали йўлга қўйгани учун ушбу илмий кенгашлар Агентлик директорининг Ташаккурномаси билан тақдирланди.
Агентлик томонидан қонунчилик ҳужжатларида белгиланган маълумотларни Интернет тармоғи орқали жонли эфирга узатиш бўйича мажбуриятлар бажарилишини мониторинг қилиш ишлари мунтазам давом эттирилади.

Отмечается деятельность научных советов, обеспечивающих открытость и прозрачность процессов защиты диссертаций
В рамках исполнения Указа Президента Агентство по противодействию коррупции особо отмечает деятельность научных советов, которые строго придерживаются принципов открытости и прозрачности при организации прямых трансляций процессов защиты диссертаций на соискание ученых степеней в сети Интернет.
В частности, научные советы при Ташкентской медицинской академии уделяют особое внимание не только количественным показателям, но и качественному, доступному для общественности представлению процессов трансляции защит диссертаций.
За эффективную организацию данной деятельности на основе принципов открытости и прозрачности данные научные советы были удостоены Благодарности директора Агентства.
Агентство продолжит на регулярной основе проводить мониторинг исполнения обязательств по обеспечению прямых трансляций информации, установленной законодательством, через сеть Интернет.