Диссертация ҳимояси жараёнларида очиқлик ва шаффофликни таъминлаётган илмий кенгашлар фаолияти эътироф этилмоқда
Президент Фармони ижроси доирасида илмий даражалар олиш учун ўтказиладиган диссертация ҳимояси жараёнларини Интернет тармоғи орқали жонли эфирга узатишда очиқлик ва шаффофлик тамойилларига қатъий амал қилаётган илмий кенгашлар Коррупцияга қарши курашиш агентлиги томонидан алоҳида эътироф этилмоқда.
Хусусан, Тошкент давлат тиббиёт университети ҳузуридаги илмий кенгашлар диссертация ҳимояларини трансляция қилишда нафақат сон кўрсаткичларига, балки жараёнларнинг жамоатчилик учун қулай ва сифатли тарзда тақдим этилишига ҳам алоҳида эътибор қаратмоқда.
Мазкур фаолиятни очиқлик ва шаффофлик тамойиллари асосида самарали йўлга қўйгани учун ушбу илмий кенгашлар Агентлик директорининг Ташаккурномаси билан тақдирланди.
Агентлик томонидан қонунчилик ҳужжатларида белгиланган маълумотларни Интернет тармоғи орқали жонли эфирга узатиш бўйича мажбуриятлар бажарилишини мониторинг қилиш ишлари мунтазам давом эттирилади.

Scientific Councils Commended for Ensuring Openness and Transparency in Dissertation Defense Processes
Within the framework of the implementation of the Presidential Decree, the Anti-Corruption Agency is formally recognizing the activities of scientific councils that strictly adhere to the principles of openness and transparency by broadcasting dissertation defenses for academic degrees live on the Internet.
Specifically, the scientific councils under the Tashkent Medical Academy are paying particular attention not only to quantitative indicators but also to providing the public with high-quality and accessible broadcasts of the defense processes.
For the effective establishment of these activities based on the principles of openness and transparency, these scientific councils were awarded a Certificate of Appreciation from the Director of the Agency.
The Agency will continue to regularly monitor the fulfillment of obligations regarding the live broadcasting of information specified in legislative acts via the Internet.