Жорий йилнинг 30 август куни Коррупцияга қарши курашиш агентлигида Агентлик раҳбарияти ва ходимлари иштирокида Ўзбекистон Республикаси мустақиллигининг ўттиз икки йиллиги муносабати билан  “Янги ҳаёт учун, янги Ўзбекистон учун!”  шиори остида байрам тадбири бўлиб ўтди.
Тадбир аввалида Агентлик директори A.Burxanov барчани энг улуғ, энг азиз айём билан самимий табриклаб, ривожланишнинг янги даврига дадил қадам қўяётган Ўзбекистоннинг миллий тараққиётида коррупцияга қарши муросасиз курашишга қаратилган изчил ислоҳотлар тобора муҳим аҳамият касб этиб бораётганини алоҳида таъкидлаб ўтди.
Хусусан, коррупцияга қарши курашиш билан боғлиқ нормалар янгиланган конституцияда ҳам мустаҳкамлангани бунинг ёрқин далилидир.
Қолаверса, давлатимиз раҳбарининг сиёсий иродаси билан мазкур соҳада амалга оширилаётган муҳим чора-тадбирлар самарасида сезиларли ижобий натижаларга эришилаётгани,  бу эса коррупцияга қарши курашишга оид халқаро рейтинг ва индексларда мамлакатимиз кўрсаткичлари мунтазам яхшиланиб бораётгани мисолида ўз исботини топаётгани ва буларнинг барида Агентлик жамоасининг муносиб ҳиссаси борлиги  мамнуният билан эътироф этилди.
Шунингдек, тадбир мобайнида билдирилган фикрларда коррупциядан холи жамият барпо этиш йўлида халқимизнинг юксак ишончини оқлаш, эришган ютуқларимизни янги, янада улкан натижалар билан мустаҳкамлаш Агентлик жамоасининг бош вазифаси бўлиб қолишига алоҳида урғу берилди.
Байрам тадбири давомида муносабати билан хизмат вазифаларини самарали ва виждонан бажарганлиги, ташаббускорлиги, шунингдек, жамоат ишларида фаол иштирок этганлиги учун Агентликнинг бир гуруҳ ходимлари фахрий ёрлиқ ҳамда ташаккурнома билан тақдирланди.
Бундан ташқари, мамлакатимиз мустақиллигининг 32 йиллиги олдидан Агентлик директорининг соврини учун ўтказилган спорт мусобақасининг ғолиб ва совриндорларига ҳам совғалар топширилди.

30 августа текущего года в Агентстве по противодействию коррупции по случаю 32-й годовщины Независимости Республики Узбекистан прошло торжественное мероприятие под лозунгом «За новую жизнь, за Новый Узбекистан!».
Открывая мероприятие, директор Агентства Акмаль Бурханов искренне поздравил всех с великим и дорогим праздником ​​и подчеркнул, что последовательные реформы, направленные на бескомпромиссную борьбу с коррупцией, приобретают все большее значение в развитии страны.
«Ярким доказательством этого является то, что в обновлённой конституции были усилены нормы, связанные с борьбой с коррупцией.
Кроме того, при политической воле главы нашего государства реализуются важные меры в этой сфере и достигаются значительные положительные результаты, что подтверждается примером постоянного улучшения показателей нашей страны в международных рейтингах. И самое приятное, что команда Агентства вносит в это свой достойный вклад», отметил Акмаль Бурханов.
Также в мнениях, высказанных в ходе мероприятия, было подчеркнуто, что основная задача команды Агентства – оправдать высокое доверие нашего народа, закрепить наши достижения новыми, более значимыми результатами на пути построения свободного от коррупции общества.
В ходе праздничного мероприятия группа сотрудников Агентства была награждена Почётной грамотой и Благодарственным письмом за эффективное и добросовестное выполнение своих обязанностей, инициативность и активное участие в общественных работах.
Кроме того, были вручены призы победителям и призёрам спортивных соревнований на приз директора Агентства, организованных в преддверии 32-й годовщины Независимости нашей страны.