Жорий йилнинг 30 август куни Коррупцияга қарши курашиш агентлигида Агентлик раҳбарияти ва ходимлари иштирокида Ўзбекистон Республикаси мустақиллигининг ўттиз икки йиллиги муносабати билан  “Янги ҳаёт учун, янги Ўзбекистон учун!”  шиори остида байрам тадбири бўлиб ўтди.
Тадбир аввалида Агентлик директори A.Burxanov барчани энг улуғ, энг азиз айём билан самимий табриклаб, ривожланишнинг янги даврига дадил қадам қўяётган Ўзбекистоннинг миллий тараққиётида коррупцияга қарши муросасиз курашишга қаратилган изчил ислоҳотлар тобора муҳим аҳамият касб этиб бораётганини алоҳида таъкидлаб ўтди.
Хусусан, коррупцияга қарши курашиш билан боғлиқ нормалар янгиланган конституцияда ҳам мустаҳкамлангани бунинг ёрқин далилидир.
Қолаверса, давлатимиз раҳбарининг сиёсий иродаси билан мазкур соҳада амалга оширилаётган муҳим чора-тадбирлар самарасида сезиларли ижобий натижаларга эришилаётгани,  бу эса коррупцияга қарши курашишга оид халқаро рейтинг ва индексларда мамлакатимиз кўрсаткичлари мунтазам яхшиланиб бораётгани мисолида ўз исботини топаётгани ва буларнинг барида Агентлик жамоасининг муносиб ҳиссаси борлиги  мамнуният билан эътироф этилди.
Шунингдек, тадбир мобайнида билдирилган фикрларда коррупциядан холи жамият барпо этиш йўлида халқимизнинг юксак ишончини оқлаш, эришган ютуқларимизни янги, янада улкан натижалар билан мустаҳкамлаш Агентлик жамоасининг бош вазифаси бўлиб қолишига алоҳида урғу берилди.
Байрам тадбири давомида муносабати билан хизмат вазифаларини самарали ва виждонан бажарганлиги, ташаббускорлиги, шунингдек, жамоат ишларида фаол иштирок этганлиги учун Агентликнинг бир гуруҳ ходимлари фахрий ёрлиқ ҳамда ташаккурнома билан тақдирланди.
Бундан ташқари, мамлакатимиз мустақиллигининг 32 йиллиги олдидан Агентлик директорининг соврини учун ўтказилган спорт мусобақасининг ғолиб ва совриндорларига ҳам совғалар топширилди.

On August 30, the Anti-Corruption Agency on the occasion of the 32nd anniversary of the Independence of the Republic of Uzbekistan hosted a festive event under the slogan ‘For a New Life, for a New Uzbekistan!’
Akmal Burkhanov, Director of the Agency, sincerely congratulated everyone on the great holiday and stressed that consistent reforms aimed at an uncompromising fight against corruption are becoming increasingly important in the development of the country.
“A striking proof of this is the fact that in the updated Constitution the norms related to the fight against corruption were strengthened.
In addition, with the political will of the head of our state, important measures are being taken in this area and significant positive results are being achieved, which is confirmed by the example of the constant improvement of our country’s performance in international rankings. And the most pleasant thing is that the Agency officers are making a worthy contribution to this,” Akmal Burkhanov noted.
At the event, the officers also expressed the opinion that the Agency team has to justify the high trust of the citizens, has to consolidate the achievements with new, more significant results on the path to building a society free from corruption.
During the festive event, a group of employees of the Agency was awarded a Certificate of Merit and a Letter of Appreciation for the effective and diligent performance of their duties, initiative and active participation in public works.
In addition, prizes were awarded to the winners and prize-winners of sports competitions for the prize of the Agency Director, organized on the eve of the 32nd anniversary of Uzbekistan’s Independence.