“Коррупцияга қарши курашиш ойлиги”га старт берилди
Мазкур ташаббус давлатимиз раҳбари раислигида ўтказилган Коррупцияга қарши курашиш бўйича Миллий кенгашнинг кенгайтирилган йиғилишида белгилаб берилган вазифалар ижроси доирасида Коррупцияга қарши куршиш агентлиги ҳамда «Адолат» социал-демократик партияси томонидан амалга оширилмоқда.
Ойлик доирасида:
— Агентлик ва Партия Марказий аппарати ходимлари, Олий Мажлис Қонунчилик палатасидаги фракция аъзолари иштирокида халқ депутатлари маҳаллий Кенгашларидаги партия гуруҳлари ва партиянинг ҳудудий ташкилотлари фаоллари учун “Коррупция ва комплаенс назорат” мавзусида ўқув курслари;
— Маҳалла фуқаролар йиғинлари, корхона ва ташкилотларда “Аҳолининг коррупцияга қарши курашишда фаоллигини ошириш — қонун устуворлиги гарови” мавзусида тарғибот-ташвиқот тадбирлари;
— Мактабгача таълим ташкилотлари ва мактабларда “Таълим соҳасида коррупцияга қарши иммунитетни шакллантириш — ватанпарварлик туйғуларини шакллантиришдир” мавзусида чора-тадбирлар;
— Олий таълим муассасалари, техникум, коллежлар ва лицейларда “Бўлажак кадрларни ҳалоллик вакцинаси билан эмлаш — давр талаби” мавзусида учрашувлар;
— Соғлиқни сақлаш муассасаларида “Соғлиқни сақлаш тизимини “коррупциясиз соҳа”га айлантириш — устувор вазифамиз!” мавзусида тарғибот-ташвиқот тадбирларини ўтказиш мақсад қилинган.

Дан старт «Месячнику борьбы с коррупцией»
Инициатива реализуется Агентством по противодействию коррупции и Социал-демократической партией «Адолат» в рамках имплементации задач, поставленных на расширенном заседании Национального совета по противодействию коррупции под председательством главы государства.
В рамках Месячника запланировано:
-       проведение обучающих курсов по теме «Коррупция и комплаенс-контроль» для партийных групп местных Кенгашей народных депутатов и активистов региональных организаций партии с участием сотрудников Агентства по противодействию коррупции и Центрального аппарата партии, членов фракции в Законодательной палате Олий Мажлиса;
-       проведение информационно-просветительских мероприятий на тему «Повышение активности населения в борьбе с коррупцией – залог верховенства закона» на сходах граждан, предприятиях и в организациях;
-       проведение мероприятий на тему «Формирование иммунитета против коррупции в сфере образования – формирование патриотизма» в дошкольных и школьных образовательных учреждениях;
-       проведение встреч на тему «Прививка будущих кадров вакциной честности – требование времени» в высших учебных заведениях, техникумах, колледжах и лицеях;
-       проведение информационно-просветительских мероприятий на тему «Превратить систему здравоохранения в «Сферу, свободную от коррупции» — наш приоритет!»