“Коррупцияга қарши курашиш ойлиги”га старт берилди
Мазкур ташаббус давлатимиз раҳбари раислигида ўтказилган Коррупцияга қарши курашиш бўйича Миллий кенгашнинг кенгайтирилган йиғилишида белгилаб берилган вазифалар ижроси доирасида Коррупцияга қарши куршиш агентлиги ҳамда «Адолат» социал-демократик партияси томонидан амалга оширилмоқда.
Ойлик доирасида:
— Агентлик ва Партия Марказий аппарати ходимлари, Олий Мажлис Қонунчилик палатасидаги фракция аъзолари иштирокида халқ депутатлари маҳаллий Кенгашларидаги партия гуруҳлари ва партиянинг ҳудудий ташкилотлари фаоллари учун “Коррупция ва комплаенс назорат” мавзусида ўқув курслари;
— Маҳалла фуқаролар йиғинлари, корхона ва ташкилотларда “Аҳолининг коррупцияга қарши курашишда фаоллигини ошириш — қонун устуворлиги гарови” мавзусида тарғибот-ташвиқот тадбирлари;
— Мактабгача таълим ташкилотлари ва мактабларда “Таълим соҳасида коррупцияга қарши иммунитетни шакллантириш — ватанпарварлик туйғуларини шакллантиришдир” мавзусида чора-тадбирлар;
— Олий таълим муассасалари, техникум, коллежлар ва лицейларда “Бўлажак кадрларни ҳалоллик вакцинаси билан эмлаш — давр талаби” мавзусида учрашувлар;
— Соғлиқни сақлаш муассасаларида “Соғлиқни сақлаш тизимини “коррупциясиз соҳа”га айлантириш — устувор вазифамиз!” мавзусида тарғибот-ташвиқот тадбирларини ўтказиш мақсад қилинган.

The Anti-Corruption Month Kicks Off
The initiative is being carried out by the Anti-Corruption Agency and the Adolat Social Democratic Party as part of the implementation of the tasks set at the extended meeting of the National Anti-Corruption Council chaired by the head of state.
The following is planned within the framework of the Anti-Corruption Month:
- conducting training courses on the topic ‘Corruption and Compliance Control’ for party groups of local Councils of People’s Representatives and activists of regional party organizations with the participation of officers of the Anti-Corruption Agency and members of the Central Office of the Party, as well as members of the faction in the Legislative Chamber of the Oliy Majlis;
- conducting awareness-raising activities on the topic ‘Increasing public activity in the fight against corruption is the key to the rule of law’ at citizens’ gatherings, enterprises and organizations;
- holding events on the topic ‘Development of immunity against corruption in the education sector is a development of patriotism’ in pre-school and school educational institutions;
- holding meetings on the topic ‘Immunizing future personnel with the integrity vaccine is the demand of the time’ in higher educational institutions, technical schools, colleges and lyceums;
- conducting awareness-raising activities on the topic ‘Transforming the healthcare system into a ‘Corruption-Free Area’ is our priority!