Joriy yilning 20-21-yanvar kunlari Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligi tomonidan Konrad Adenauer jamg‘armasining Markaziy Osiyodagi vakolatxonasi bilan hamkorlikda “Davlat boshqaruvining shaffofligi va jamiyatda korrupsiyaga nisbatan murosasiz munosabatni shakllantirish” mavzusida seminar-trening o‘tkazildi.
Unda Agentlik direktori A. Burxanov va Konrad Adenauer jamg‘armasining Markaziy Osiyodagi mintaqaviy vakili X. Ronni ishtirok etdi.
Seminar-trening davomida “Yangi O‘zbekiston maʼmuriy islohotlarini amalga oshirish”, “O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Oliy Majlisga va O‘zbekiston xalqiga murojaatnomasining mazmun-mohiyati va korrupsiyaga qarshi kurashish borasidagi davlat siyosati”, “Davlat organlari faoliyatining ochiqligi va shaffofligini taʼminlash” kabi mavzularda o‘zaro muhokamalar bo‘lib o‘tdi.
Shuningdek, Agentlikning 2022-yilda amalga oshirilgan va 2023-yilda rejalashtirilgan faoliyati bo‘yicha taqdimotlar o‘tkazildi.

20-21 января текущего года Агентством по противодействию коррупции совместно с Представительством Фонда Конрада Аденауэра в Центральной Азии организован семинар на тему «Прозрачность государственного управления и формирование нетерпимого отношения к коррупции в обществе».
Директор Антикоррупционного агентства Акмаль Бурханов и глава Регионального представительства Фонда Конрада Аденауэра в Центральной Азии Ронни Хайне выступили с приветственной речью.
В ходе семинара состоялось обстоятельное обсуждение широкого ряда вопросов, включая «Осуществление административной реформы нового Узбекистана», «Суть обращения Президента Республики Узбекистан к Олий Мажлису и народу Узбекистана и государственная политика по борьбе с коррупцией», «Обеспечение открытости и прозрачности деятельности государственных органов и организаций».
Также участники семинара провели презентации, посвящённые итогам деятельности Агентства за 2022 год и планам на 2023 год.