Agentlik rahbariyati va masʼullari tomonidan muntazam o‘tkazib kelinayotgan shaxsiy qabullar Agentlikka murojaat qilib kelayotgan jismoniy va yuridik shaxslarning huquqlari, erkinliklari, qonuniy manfaatlarini himoya qilish borasidagi vazifalarni ro‘yobga chiqarishda muhim ahamiyat kasb etadi.
Jumladan, bugun Agentlik direktori A.Burxanovning navbatdagi shaxsiy qabuli bo‘lib o‘tdi. Fuqarolar o‘z murojaatlarida asosan sud-huquq masalalarida hamda turli davlat organlari, mahalliy hokimliklarda murojaatlarining to‘liq va xolisona ko‘rib chiqilmayotganligidan hamda korrupsiyaviy holatlardan noroziliklar bildirishdi.
Qabulda fuqarolarning murojaatlari to‘liq tinglanib, muammolarning yechimi bo‘yicha tegishli huquqiy tushuntirish va maslahatlar berildi. Ijrosi o‘rganish va vaqt talab qiladigan murojaatlar bo‘yicha fuqarolardan tegishli tartibda ariza va shikoyatlar qabul qilinib, ijrosi qatʼiy nazoratga olindi.

Личные приёмы, проводимые руководителем и должностными лицами Агентства по противодействию коррупции, играют важную роль в реализации задач, связанных с защитой прав, свобод и законных интересов физических и юридических лиц.
Сегодня директор Агентства Акмаль Бурханов провёл очередной личный приём. В своих обращениях граждане в основном жаловались на отсутствие полного и беспристрастного рассмотрения их обращений по судебно-правовым вопросам, на действия сотрудников различных государственных органов и местных органов власти, а также на коррупционные правонарушения на местах.
На приёме в полном объёме были выслушаны обращения граждан, даны соответствующие юридические разъяснения и консультации по решению их проблем. Обращения граждан, требующие дополнительного изучения и времени, были приняты в надлежащем порядке, их исполнение взято под строгий контроль руководства Агентства.