Agentlik rahbariyati va masʼullari tomonidan muntazam o‘tkazib kelinayotgan shaxsiy qabullar Agentlikka murojaat qilib kelayotgan jismoniy va yuridik shaxslarning huquqlari, erkinliklari, qonuniy manfaatlarini himoya qilish borasidagi vazifalarni ro‘yobga chiqarishda muhim ahamiyat kasb etadi.
Jumladan, bugun Agentlik direktori A.Burxanovning navbatdagi shaxsiy qabuli bo‘lib o‘tdi. Fuqarolar o‘z murojaatlarida asosan sud-huquq masalalarida hamda turli davlat organlari, mahalliy hokimliklarda murojaatlarining to‘liq va xolisona ko‘rib chiqilmayotganligidan hamda korrupsiyaviy holatlardan noroziliklar bildirishdi.
Qabulda fuqarolarning murojaatlari to‘liq tinglanib, muammolarning yechimi bo‘yicha tegishli huquqiy tushuntirish va maslahatlar berildi. Ijrosi o‘rganish va vaqt talab qiladigan murojaatlar bo‘yicha fuqarolardan tegishli tartibda ariza va shikoyatlar qabul qilinib, ijrosi qatʼiy nazoratga olindi.

Personal receptions held by the head and executives of the Anti-Corruption Agency play a significant role in the implementation of tasks related to the protection of the rights, freedoms and legitimate interests of individuals and legal entities.
Today the Director of the Agency Akmal Burkhanov has held another personal reception. In their appeals, citizens mainly complained about the lack of a full and impartial consideration of their appeals on judicial and legal issues, about the actions of employees of various government agencies, organizations and local authorities, as well as about corruption offenses on the ground.
At the reception, citizens’ appeals were listened to in full, appropriate legal explanations and consultations were given to solve their problems. Appeals from citizens requiring additional study and time were accepted in the proper manner, their execution was taken under strict control of the Agency’s director.